2024. március

P
1
Szo
2
V
3
H
4
K
5
Sze
6
Cs
7
P
8
Szo
9
V
10
H
11
K
12
Sze
13
Cs
14
P
15
Szo
16
V
17
H
18
K
19
Sze
20
Cs
21
P
22
Szo
23
V
24
H
25
K
26
Sze
27
Cs
28
P
29
Szo
30
V
31
kulturliget eseménynaptár


Budapest angyala - író-olvasó találkozó

2018. február 28. 18:00

Budapest angyala

 

A Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány

és az Erzsébetligeti Színház

tisztelettel meghívja Önt és partnerét

 

Futaki Attila és Tallai Gábor

Budapest angyala

című képregényének

rendhagyó író-olvasó találkozójára.

 

Az eseményen a képregény-könyv rajzolójával és forgatókönyvének írójával nemcsak a különleges műről, de annak kapcsán 1956-ról is rendhagyó módon beszélgethettek.

 

Az író-olvasó találkozó időpontja: 2018. február 28. szerda 18:00

Helyszíne: Szentmihályi Kulturális Központ,

1161 Budapest, János utca 141-153.

 

Budapest angyala – Ahol a hősöket nem felejtik, mindig lesznek újak

Az 1956-os emlékév támogatásával megjelent Budapest Angyala hétköznapi, hús-vér emberekről szól. Főszereplője az Egyesült Államokba emigrált Angyal János, aki bár a szabad világban él és lett sikeres, hazájához való mély kötődése mindvégig megmaradt. Angyal a történet során nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy visszatérjen a Vasfüggöny mögötti kommunista Magyarországra és bosszút álljon egy kegyetlen szovjet katonatiszten, aki évtizedekkel ezelőtt gyilkolta meg bajtársát.

Futaki Attila, grafikus, képregény-rajzoló

A Budapesten élő és alkotó Futaki Attila hazánk világhírű képregény-rajzolója, munkáit nemcsak Franciaországban, de az Egyesült Államokban is jegyzik, aki a firenzei Nemzetközi Képregény Iskolában (Scuola International di Comics in Florence) fejlesztette tehetségét. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen művészeti anatómia és térábrázolás óráit látogatja, tanárai Kőnig Frigyes és Csordás Zoltán.

A fotórealizmust és szürrealizmust vegyíti egymással, eredeti és egyedi stílusát olyan eredmények igazolják, mint Percy Jackson ifjúsági regényének képregény adaptációja – melyet több mint 500 ezer példányban adtak el az Egyesült Államokban – vagy olyan képregény-sorozatok illusztrálása, mint a Conan a Barbár, vagy a Severed, amely közös munkája Scott Snyder forgatókönyvíróval. Ez utóbbi bekerült a 100 legjobb képregény közé.

A francia Le Lombard kiadó gondozásában jelent meg Hypnos című munkája, amelynek forgatókönyvét Laurent Galandon írta. Ez a grafikus diptichonCamille-t, a háborúban megözvegyült dolgozó nőt mutatja be, aki akarata ellenére szinte a francia titkosszolgálatok Mata Harijává válik. Itthon Spirál címen jelent meg önálló képregénye 2008-ban a Magvető Könyvkiadónál.

Rendszeres közreműködője több fontos amerikai sajtókiadványnak, és megkapta az év legjobb sporttal kapcsolatos művészeti alkotás díját (Best of Sports Design 2013) az Egyesült Államokban egy, a New York Times-ban megjelent rajzáért.

Gyakran dolgozik a GQ, a Forbes, a Forbes Magyarország, a The Intercept és a Frankfurter Allgemeine Zeitung számára.

 

Tallai Gábor, író, tanár, műfordító, a Terror Háza Múzeum programigazgatója

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Főiskola magyar–történelem szakán diplomázott, majd ösztöndíjasként médiaelméletet és televíziós újságírást tanult Münchenben. A diploma megszerzése után több napilap kulturális rovatának munkatársa, irányítója, 1999-ben a frankfurti könyvvásáron a magyar iroda vezetője, 2001 és 2003 között a Magyar Távirati Iroda (MTI) stratégiai igazgatója.

2003 óta a Terror Háza Múzeum programigazgatója. A Fiatal Írók Szövetségének alapító tagja, a Szépirodalmi Figyelő Alapítvány elnöke. Írásai számos folyóiratban megjelentek, Árnyékőrző címen 1997-ben jelent meg prózakötete a Kortárs Kiadónál. A Terror Háza Múzeumot is működtető Közalapítvány kiállításainak, kampányainak, rendezvényeinek egyik vezető tervezője, számos megjelent ismeretterjesztő és tudományos kiadvány szerkesztője.

Kategória

Mindenmás