Digitális ecsetvonások – Zsigmond István kiállítása
2025. október 17. 18:00
Október 17. péntek 18.00
Zsigmond István
festő
Digitális ecsetvonások
A kiállítást megnyitja és gitáron közreműködik:
Sólyom Tamás előadóművész
Megtekinthető 2025. november 9-ig
a Harmónia Szalonban.

----------------------------------------
1964-ben születtem Budapesten. Az 1990-es évek eleje óta foglalkozom rajzolással, festéssel, írással és zenével.
1995-ben jelent meg első verseskötetem „Trágár kocsisok bakján” címmel.
Alapító tagja vagyok az X-Art és a Poly-Art Egyesületeknek, valamint a SZAK Studió művészeti társulásnak.
Felkérésre készítek könyvborítót és illusztrációkat is.
Fő illusztrátora vagyok a Bosznia-Hercegovinában kiadásra kerülő Bosona Kulturális és Képregény magazinnak, amely főként a volt Jugoszlávia utódállamaiban jelenik meg.
Számos csoportos- és önálló kiállításon szerepeltem munkáimmal.
Képeimet egy általam kifejlesztett technikával készítem, amely magába foglalja a hagyományos akvarellfestést és a digitális technológia által nyújtott lehetőségeket és időnként a mesterséges intelligencia használatát is.
A kész festmény az úgynevezett giclée technika segítségével kerül végleges, kézzel fogható formába.
Zsigmond István
----------------------------------------

















